Telefon, tablet ve laptop için en iyi USB-C kablolari

Cable Matters USB-C’den USB-C’ye Thunderbolt 4

Şu anda mümkün olan en yetenekli USB-C kablosunu almanın basitliği üzerine söylenecek çok şey var ve bu Intel sertifikalı Thunderbolt 4 kablosu, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak. 100 watt taşıyabilen bu kablo, bir laptopu şarj etmek için yeterli ve verileri 40 Gbps’e kadar aktarabiliyor. Ayrıca 8K ekranı (veya iki 4K ekranı) destekleyebiliyor. Hem DisplayPort Alt Modu (DP Alt Modu) hem de USB Güç Teslimi (USB-PD) desteği sunuyor, bunlara ek olarak PPS’yi (belirli Samsung cihazları için hızlı şarjı etkinleştiren) içeriyor ve tüm önceki standartlarla geriye dönük uyumludur.

Bütçe Dostu USB-C’den USB-C’ye Kablo

Monoprice USB-C’den USB-C’ye Select Series 3.1 Gen 2

Bu kablo, 100-W şarj ve 10-Gbps veri aktarımı yapabiliyor ve laptopunuzu 4K bir ekrana bağlamak için kullanılabilir. USB-IF sertifikalı ve ömür boyu garanti sunuyor.

En Çevre Dostu Kablo

Nimble PowerKnit USB-C’den USB-C’ye

Bu kablolar, geri dönüştürülmüş plastik ve alüminyumdan yapılmış esnek bir örgü kumaş kaplama ile çevre dostu bir yapı sunuyor. WIRED editörü Julian Chokkattu tarafından uzun yıllar sorunsuz kullanılan bu kablolar, taşınabilir cihazlar için yeterli şarj hızına sahip, ancak veri aktarımı için yavaş.

En İyi Anahtarlık Kablosu

Rolling Square InCharge X 6’lı Kablo

Bu kompakt, çoklu kablo ile artık her zaman yanınızda bir kablo bulundurabilirsiniz. USB-C ve USB-A’dan Lightning, MicroUSB ve USB-C’ye kadar altı şarj kombinasyonu sunuyor. Çoğu cihazı tam hızda şarj edebiliyor ve veri aktarımı için kullanılabilir.

Laptoplar İçin En İyi Kablo

Satechi Thunderbolt 4 Pro Kablo

Bu kablo, 40 Gbps veri aktarımı ve 8K’ya kadar ekran desteği sunuyor ve ayrıca Güç Teslimi cihazlarını 240 watt’a kadar şarj etmek için Genişletilmiş Güç Aralığı desteği içeriyor. Bazı laptoplar zaten 100 watt ile sınırlı olduğu için satın almadan önce kontrol etmek önemli, ancak ekstra gücü kaldırabilenler için bu kablo en hızlı seçenek olacak. Ayrıca örgülü ve karışmayan bir yapıya sahip.

Caudabe ChargeFlex

Apple’ın kablolari genellikle dayanıksız oluyor. Bu kalın örgülü kablo, dayanıklılık için Kevlar ile güçlendirilmiş ve sadece siyah renkte mevcut. Kablo yönetimi için bir deri klipsi ve bağlantıları çıkarırken kolay tutuş için tırtıklı bir yüzeye sahip. Hem USB-C’den Lightning’e hem de USB-C’den USB-C’ye versiyonlar mevcut ve her ikisi de iPhone için yapılmış (MFi) sertifikalı, bu nedenle iPhone veya iPad’inizle mükemmel uyum sağlayacak. Caudabe, bir yıllık garanti sunuyor.

UGreen USB-C’den USB-A’ya Kablo 3.0

USB-C portlarına sahip bazı cihazlar (belirli kamera aksesuarları, taşınabilir batarya paketleri ve diğer ucuz gadgetlar), USB-C’den USB-C’ye yerine USB-A’dan USB-C’ye kablo ile şarj olabilir. Bu, USB-C şarj portlarının Güç Teslimi protokolünü kullandığı ve şarj edilen cihaz tarafından gereken voltajın belirtilmesi gerektiği anlamına gelir, bu nedenle bir kontrol çipi gereklidir. Bu USB-IF sertifikalı, örgülü naylon kablo, makul bir hızda şarj ve veri aktarımı sunuyor.

Amazon Basics USB-C’den MicroUSB’ye

Bu kablo, MicroUSB portlarına sahip eski cihazlar için mükemmel. Çeşitli uzunluklarda ve renklerde mevcut ve dayanıklı bir his veren örgülü naylon kaplamaya sahip. USB-IF sertifikalıdır. 1 foot uzunluğundaki seçenek, bir laptop’tan cihaz şarj ederken masaüstünüzü düzenli tutmak istediğinizde kullanışlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir