Son dakika: AK Parti’deki kritik zirvenin perde arkası! Erdoğan da CHP’yi ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşme AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşti. 1 saat 35 dakika süren görüşmeye dair ilk kulis bilgileri de geldi. 

CNN Türk’ten Melike Görür şu bilgileri aktardı: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme sonrası CHP lideri Özgür Özel, kurmayları ile CHP Genel Merkezi’nde değerlendirme yapıyor. CHP kaynaklarından yapılan bilgilere göre görüşme çok olumlu ve verimli geçti. Hediyeleşmeler de yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Cumhuriyet Ateşi adında bir obje hediye edildi. Erdoğan’dan Milli Saraylardan fincan seti çay ve bal hediye edildi. Özel’in oturma düzenini eleştirdiği belirtildi. Erdoğan’ın da telafi etmek için iade-i ziyarette bulunalım dediği belirtildi. Özel’in de memnuniyet duyarız dediği öğrenildi. Atanamayan öğretmenler, asgari ücret, hasta tutuklar gibi konular ele alındı. 1.5 saatlik görüşmede bir açıklama yapılmadı.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

CNN Türk’ten Arda Erdoğan ise AK Parti kaynaklarından gelen açıklamayı şöyle aktardı: Cumhurbaşkanı Erdoğan Özgür Özel’i 15 Temmuz’daki duruşundan dolayı tebrik etti. Özgür Özel de 15 Temmuz’u hiçbir zaman bir tiyatro olarak görmedim ifadelerini kullandı. Özgür Özel koltuk düzeninden duyduğu rahatsızlığı dile getirince Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da biz de sizi ziyaret edelim dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel arasında dini bayramlarda bir telefon tebriği olacak. Milli bayramlarda ise görüşülecek.

Özgür Özel 28 Şubat davasından tutuklu bulunan Çetin Doğan gibi hükümlü bazı isimlerin yaşlarından ötürü durumlarının gözden geçirilmesi istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Adalet Bakanı Tunç’u çağırdı ve bu konuda bir değerlendirme yapıldı. Özgür Özel mülakatların kaldırılmasını da gündeme getirdi. Özgür Özel bazı belediyelerdeki projeleri aktardı. Ayrıca Erdoğan seçimlerden dolayı Özgür Özeli tebrik etti.

Özgür Özel Dış politikada milli duruş sergileriz değerlendirmesinde bulundu. Görüşmenin olumlu bir havada geçtiği ifade ediliyor. Temas trafiğinin önümüzdeki günlerde de devam edeceği düşünülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da önümüzdeki günlerde bir iade-i ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir