Okul Müdüründen Kadın Öğretmene Dizüstü Etek Uyarısı!

Mersin’de Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda müdür Uğurcan Göçer tarafından tebliğ edilen yazıda etek giyen öğretmen hakkında, okuldaki uyum ve barış ortamını bozduğu ifadelerini kullandı.

“BİR DAHA GİYERSE İŞLEM BAŞLATILACAK”

Uyarıda bir daha yüksek topuklu ayakkabı ve etek giyilmesi durumunda işlem başlatılacağı belirtildi. “Kolsuz ve çok açık yakalı gömlek, bluz veya elbise ile strech, kot ve benzeri pantolonlar giyilmez. Etek boyu dizden yukarı ve yırtmaçlı olamaz.

Terlik tipi (sandalet) ayakkabı giyilmez” maddelerini içeren 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik gerekçe gösterildi. Ayrıca yine 657 Sayılı Madde gereğince işlem başlatılacağı söylendi.

“TARİKATLERLE İŞ BİRLİĞİ YAPAN İDARECİ TİPLER BUNLAR”

BirGün’de yer alan habere göre, Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Mahmut Sümbül, “Bu uygulama yapıldığında işyeri temsilcimiz beni aradı. Sendika olarak bizim özgür kıyafet eylemlerimiz sürdüğü için ceza veremediler. Ancak diğer arkadaşlarımız için maalesef savunmasız haldeler. Onlara liyakatsiz, pervasız ve otoriter tavırlar gösterebiliyor okul idareleri.” dedi.

Yaşanan olay hakkında iktidarın okullar üzerinde küçük iktidarcıklar yaratma eğiliminde olduğunu ifade eden Sümbül, “İktidarın uzantısı olan Milli Eğitim’deki yandaş ve Türkiye’nin aydınlık geleceklerine düşman, Türkiye’yi karanlığa boğmaya çalışan, tarikat ve cemaatlerle kol kola protokollerle iş yapanlara yaranmaya çalışan idareci tiplerdir bunlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir