Başkan Altınok’tan Sanayi Esnafına Ziyaret

Ankara’da esnaf ziyareti gerçekleştiren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ostim Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya nezdinde sanayicilerle ve sanayi esnaflarıyla buluştu.

Esnaf ziyaretine ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Altınok, “Sıcak karşılamalarından dolayı hem Ostim hem de Hurdacılar esnafımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum. Ankara’mızda ticaretin ve sanayinin gelişmesine katkı sunan, Ankara ve Türkiye ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayan, her gün kendini geliştiren sanayicilerimizi, Ostim Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya şahsında ziyaret ettim. Alın teriyle mesai mefhumu tanımadan devletimize vergi veren tüccarlarımız başımın tacıdır. Sanayici ve tüccarımıza köstek değil destek olmalıyız. Rabbim nasip ederse oturarak, konuşarak, dinleyerek kısa zamanda bütün problemleri çözeceğiz. Sanayi sitelerimize destek vereceğiz.” dedi.

“ANKARA’MIZIN AÇIĞI KAPATILMALIDIR”

Ankara’da organize sanayi bölgelerinin birçok ilin gerisinde kaldığını, Başkent’te sanayi ve ticaretin canlandırılması gerektiğini de dile getiren Altınok, “Ankara’mız maalesef birçok ilin gerisindedir. Başkent olmasına rağmen ihracat ve ticaret noktasında gayrisafi milli hasılada olması gereken yerde değildir. Ankara’da yeni organize sanayi bölgelerine ihtiyaç var. İşsizliği çözmede ve ekonomiyi canlandırmada yatırım, sanayi ve ticaretin önemi çok büyüktür. Rabbim nasip ederse sanayi odalarımızla iş birliğinde, Ankara’ya neler yapabileceğimizi konuşacağız ve yapılması gerekenleri hep birlikte yapacağız inşallah. Ankara bir sanayi ve ticaret kenti olacak. 6 Şubat depremlerinden sonra Ankara’ya olan talep arttı ve bundan sonra da artacaktır. Ankara’mızın açığı kapatılmalıdır. Ülke ekonomimize katkı sağlayan organize sanayi sitelerimize ve tüccarlarımıza her türlü desteği vereceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir