Tarikat Çocukları Brezilya’dan Getirmişti: Tepkiler Üzerine Ülkelerine Döndüler

Süleymancılar tarikatının Türkiye’ye getirdiği Brezilya’nın Amazon bölgesinde yaşayan altı çocuk, gelen tepkiler üzerine geri gönderildi.

Tarikat 2 yıl dini eğitim vermişti

Artı Gerçek’ten Hale Gönültaş’ın haberine göre; Süleymancılar tarikatı tarafından Brezilya’nın Amazonlarından alınarak, iki yıl dini eğitimden geçirildikten sonra Kütahya ve Tarsus’taki cemaat yurtlarına getirilen altı Brezilyalı çocuk, dün cemaat yönetiminin aldığı kararla ülkelerine gönderildi. Çocuklar TSİ ile 21.00 sıralarında Brezilya’nın Sao Paulo kentine ulaştı.

13 ila 17 yaş aralığındaki altı Brezilyalı çocuk geçen yıl Süleymancılar tarikatından Abdülhakim Tokdemir’in ekibinden iki kişi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin Brezilya Büyükelçiliği’nin vize bölümünce verilen “eğitim vizesi” ile Türkiye’ye getirildi; ikisi Kütahya’da, dördü Tarsus’ta Süleymancılara ait yurtlara yerleştirildi.

Brezilyalı yerli çocukların Türkiye’ye getirilmesinin Brezilya ve Türkiye basınında yer almasıyla, yerel polisin yanı sıra Interpol de kapsamlı bir soruşturma başlatmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx