Putin: Wagner’in içinde hainler var, cezasız kalmayacak

Rusya Devlet Başkanı Putin, Wagner kriziyle ilgili yaptığı açıklamada, “Karşımızda olan hainliktir. İç ayaklanma halkımıza hainliktir” dedi.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, ‘orduya karşı silaha sarılan herkesin hain olduğunu’ söyleyen Putin, “Rus ordu güçleri tüm gerekli emirleri almıştır” ifadelerini kullandı.

‘ROSTOV’DAKİ DURUM ZORLU’

Yevgeniy Prigojin liderliğindeki paralı asker grubu Wagner’in Rostov’a girmesini ilişkin değerlendirmede bulunan Putin, “Rostov-on-Don’daki durum zorlu” dedi. ‘Anayasayı savunacağını’ söyleyen Rusya Devlet Başkanı, “Suç teşkil eden eylemlerinize son vermenizi talep ediyorum” dedi.

Sputnik’in aktardığına göre, Putin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Gece tüm cephelerdeki ordu birliklerinin komutanlarıyla görüştüm, ordumuz kahramanca savaşıyor. Rusya vatandaşlarına, askerlerine, güvenlik güçlerine ve yalan ve tehditlerle silahlı isyan yoluna itilenlere sesleniyorum. Rusya, geleceği için ağır mücadele veriyor. Rusya’ya karşı Batı’nın tüm askeri ve enformasyon araçları kullanılıyor. Şu anda, halkımızın geleceği belirleniyor ve tüm güçlerin birleşmesi gerekiyor. Her türlü kavgayı bir kenara atmak lazım.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx