Önceden aldınız ama kullanmıyorsunuz… Atmaya da kıyamıyorsanız kurumadan eski ojelerinizi nasıl değerlendirebilirsiniz…

Süslemeler, renklendirmeler için

Sade takılarımızı ya da renginden memnun kalmadığınız eşyalarınızı istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz.

Kolyelerinizin taşlarını, bilekliklerinizi, yüzüklerinizi rengârenk yapabilirsiniz. Hatta silip tekrar sürerek giydiğiniz kıyafete uyumlu olmalarını sağlayabilirsiniz.
Odanızdaki küçük eşyaları ojelerinizle boyayıp yeniden dekore edebilir, odanıza renk katabilirsiniz.

Tel tokalarınızı renklendirebilirsiniz.

Düz renk çanta ve kemerlerinizi ojelerinizle boyayabilir ya da istediğiniz gibi desenler oluşturarak farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.

Telefon kılıfınızı rengârenk boyayabilir istediğiniz telefon kılıfı için harcama yapmak yerine elinizde bulunan ojelerle yeni bir kılıf yapabilirsiniz.

Bu şekilde sadece tırnaklarınız yerine başka birçok şeyi renklendirebilirsiniz. Eşyalarınızı ya da aksesuarlarınızı yeniden yaratabilmeniz için gerekli olan tek şey bir oje.

Kurtarıcı olabilir

Kadınların en büyük dertlerinden biri olan çorap kaçığı bir oje ile çözümlenebilir. Kaçan çorabınıza biraz şeffaf oje sürerek bu sorunu ortadan kaldırabilir ve o yoğunluğunuzda yeni çorap aramak durumda kalmazsınız.

Topuklu ayakkabılarınızın topuğunda oluşan çatakları yine aynı renk bir oje ile örtebilirsiniz, önü soyulan ayakkabılarınızın kötü görüntüsünden de bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Dökülen kolye rengini de düzeltebilir, böylece yeni takılar almak zorunda kalmazsınız.

Arabanızdaki küçücük çizik canınızı çok fazla sıkabilir, bunun için oje kullanıp zahmetsizce sorununuzu çözebilirsiniz

Anahtarlığınızdaki anahtarlar birbirine karışıyor ve siz kapı başında dakikalarca doğru anahtarı bulmak için hepsini deniyorsunuz. O halde anahtarlarınızı farklı renklerdeki ojelerle boyayarak doğru anahtarı bulabilirsiniz.

Ojelerinizi silmeniz gerekiyor ama asetonunuz kalmadı. O halde ojenizin üzerine tekrar oje sürerek onu aseton gibi kullanabilir üzerine sürmüş olduğunuz yeni ojeyi pamukla sildiğinizde altında kalan ojenin de çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Ojenizi sadece tırnaklarınızı renklendirmek yerine hem sorunlarınızı çözmekte hem farklı şeyler yapmakta kullanabilirsiniz. Sadece bir şişe ojeyle yapılabilecek işte bu kadar çok şey var.

Kaynak:ipuclarim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir