Kliması Bozulan Kişini Anlattıkları Teknik Servis ve Ustalardan Şikayetleri Ortaya Çıkardı

Ustalara, tamircilere ve teknik servislere işi düşüp sorun yaşamayan yoktur. Bozulan hangi ürün olursa olsun tamir, parça ve işçilik ücretlerinden tutun, söz verilen sürede işin yapılmamasına yüzlerce sorun yaşanır. Bu sorunlardan birini dile getiren bir kullanıcıya yapılan yorumlar ahlaki bir problemi gözler önüne serdi.

Tamirat ustalık gerektiren bir iş olduğu için herkesin yapabileceği yetkinlikleri barındırmazken, otomobil, beyaz eşya, klima, kombi, su, elektrik tesisatları gibi alanlar işin ehline bırakılmadan düzelmiyor. Ancak bazı durumlarda ustaların bunu kullandığı da anlaşılıyor.

İşçilik bazında standart bir fiyatlama olmadığı gibi, genelde zor durumda başvurulan ustalar kişilerin bir an önce zorluktan kurtulmak istemesini fırsat olarak görebiliyor. Her işin iyisi olduğu gibi kötüsü de bulunduğundan olayın özünde ahlaki göstergeler yatıyor.

Bir kullanıcının klimasındaki sorunla ilgili yaptığı paylaşım da ustaların ya da tamircilerin son yıllarda yarattığı mağduriyetlerin arttığını gözler önüne seriyor.

Klima soğutmuyor diye eve yetkili gelen teknik servisin, soğutmayan klimanın ‘Dış ünite motoru yandığını’ söylediği kullanıcıya önerisi yeni klima alması oluyor. Klimayı ‘biraz kurcaladığını’ söyleyen kullanıcı yerinden çıkan soketi düzeltince klima düzeliyor. Bu paylaşım, konuya dair dertlilerin yorumlarıyla doluyor.

Her şeyi kendisi kontrol etmek ve yapmak zorunda kalanların artık yorulduğu görülürken,

Kendi tamiratını yapanların örnekleri timeline’ı dolduruyor.

Teknik servisler, ustalar, tamirciler konusunda sorunun çok fazla olduğu görülüyor.

Bazı anılar güldürürken,

Güzel örnekler kıskandırıyor.

Her konuda uzman olmaktan yorulmayan vatandaşların,

Son yıllarda birçok title’ının yanına “teknik servis” de ekleniyor.

Sizin ustalar ya da teknik servislerle anılarınız var mı?

Neleri kendiniz tamir ediyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx