İletişim Başkanlığı’ndan mayıs ayında rekor harcama: Bütçenin yüzde 70’den fazlası tükendi

İletişim Başkanlığı’nın, bütçesinin yüzde 72’sini yılın henüz ilk beş ayında tükettiği ortaya çıktı. Başkanlığın, seçimlerin düzenlendiği mayıs ayında 521,4 milyon TL’lik harcama ile bir rekora imza attı.

Birgün’den Mustafa Bıldırcın’ın haberine göre İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin de gerçekleştirildiği 2023 yılına, rekor harcamalar ile damgasını vurdu. 2023 yılının ilk ayında 44 milyon 331 bin TL harcayan İletişim Başkanlığı, şubat ayı itibarıyla harcamalarını katlayarak artırdı. Türkiye’nin 14 Mayıs seçimleri atmosferine iyiden iyiye girdiği şubat, mart, nisan ve mayıs aylarında İletişim Başkanlığı, harcamaları itibarıyla adeta gemiyi azıya aldı.

Başkanlığın 2023 yılının ilk beş ayında gerçekleştirdiği harcama, toplam 1 milyar 631 milyon 576 bin TL’lik başlangıç ödeneğinin yüzde 72’sini oluşturdu. 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta olmak üzere, Türkiye’nin iki kere seçime gittiği mayıs ayında ise başkanlığın, 521 milyon 439 bin TL’lik harcama ile bir rekora imza attığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx