Başkan Beyazgül’den raylı sistem müjdesi

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Türkiye Yüzyılı Şanlıurfa Vizyonu’’ proje tanıtım programında yeni dönemde yapacakları projeleri kamuoyuna açıkladı. Festival havasında geçen tanıtım programında konuşan Başkan Beyazgül, yeni dönemde Şanlıurfa’ya raylı sistemi kazandıracaklarını söyledi.

Şanlıurfa’da tarımdan bilime, eğitimden kültür ve turizm alanına kadar birçok başarılı projeye imza atan AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Türkiye Yüzyılı Şanlıurfa vizyonu’’ ile proje tanıtım programı düzenledi.

Mehmet Akif İnan Konferans salonunda gerçekleşen programa TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM idari Amiri İbrahim Eyyüpoğlu, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, MHP İl Başkanı Mahmut Güneş, Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyük Başkan sloganlarıyla karşılanan Başkan Beyazgül, vatandaşlarla kucaklaştı. Vatandaşların yoğun sevgisi ile karşılanan Başkan Beyazgül, yeni dönemde hayata geçireceği projelerin tanıtım videosu yansıtıldı.

‘’Türkiye Yüzyılı Şanlıurfa vizyonu’’ proje tanıtımı vatandaşlardan tam not aldı. Sürekli sloganların atıldığı tanıtımda Başkan Beyazgül’ün seçim şarkısı da tanıtıldı. 7’den 70’e herkesin sevgisini kazanan Başkan Beyazgül, herkesin takdirini aldı.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “YENİ DÖNEMDE ÇOK GÜZEL İŞLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yeni dönemde yapılacak olan projeleri tek tek vatandaşlara anlattı. Başkan Beyazgül, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bizim için her zaman halkımızın talebi bizim için bir görev, bizim için bir proje, gerçekleştireceğimiz bir amaç olmuştur. Buraya projelerimizi getirdik ama projelerimiz bu kadar değil. Buradaki projelerimizin sayısı çok fazla ama yine halkımızın talepleri bizim projelerimiz olmaya devam edecektir. Belediyemizin büyün refah ve kaynakları vatandaşlarımıza, halkımıza dönecektir. Şanlıurfa’da güçlü bir belediyemiz var. Büyükşehir Belediyesi olarak asfaltımızı kendimiz üretiyoruz. İlaçlama, sulamayı, fidan üretimini, çiçek üretimini, organik gübreyi kendimiz üretiyoruz. Yedek parçayı kendimiz üretiyoruz. Yapmadık bir iş bırakmadık nedeni ise tasarruf yaparak buradan elde edilecek gelirin vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönmesi içindir. Şanlıurfa’da bütün ilçe belediye başkanlarımızla el birliği gönül birliği içerisinde olduk. Kol kola girerek göreve geldiğimiz zaman hizmetten başka hiçbir şey konuşmadık. Hangi ilçemizin ne eksiği varsa el birliği ile destek verdik. Her ilçemizin de birbirinden güzel proje ve hizmetleri var. Yeni dönemde de birlikte devam edeceğiz. Çok güzel işlere hep birlikte imza atacağız.” İfadelerine yer verdi.

BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN RAYLI SİSTEM MÜJDESİ

Konuşmalarının ardından yeni dönemde Gerçek Belediyecilik vizyonu ve Türkiye Yüzyılı vizyonu ile Şanlıurfa’ya kazandırılacak projelerin tanıtım sunumunu yapan Başkan Beyazgül Şanlıurfa’ya raylı sistemi kazandıracaklarını kaydetti. Bunun için gerekli fizibilite çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Başkan Beyazgül ulaşım master planı olmadığı için ilk olarak ulaşım master planını yaptıklarını ve yeni dönemde Şanlıurfalı vatandaşların raylı sistemle tanışacaklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN BEYAZGÜL: TUGAY’IN YENİ YERİNE TAŞINMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Şanlıurfa’nın merkezinde bulunan Ali Saip Ursavaş Kışlası (Tugay)’ın taşınması konusunda da projelerinin hazır olduğunu kaydeden Başkan Beyazgül, “Tugayın taşınmasına yönelik çalışmalar tamamlandı. Mutabakat sağladık. Özel mülk olan bazı alanların da alınmasıyla birlikte gerekli çalışmaları yaparak Tugayın yeni yerine taşınmasını sağlayacağız. Burada vatandaşlarımıza yemyeşil bir alan ve sosyal donatı alanları kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BEYAZGÜL: GES VE RÜZGÂR ENERJİSİ YATIRIMLARINI ARTIRIYORUZ

Güneşlenme gün sayısı oldukça fazla olan Şanlıurfa’da yeni GES yatırımları gerçekleştireceklerinin altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “ Şanlıurfa’da güneşten maksimum oranda faydalanmak adına belirlenen alanlarda yeni GES yatırımları yaparak buradan elde edeceğimiz gelirleri belediyemiz giderlerinde kullanacağız ve buradan elde edilecek tasarruf sayesinde de vatandaşlarımıza daha hızlı hizmet ulaştıracağız. Aynı zamanda şehrimizin rüzgar kapasitesini de değerlendirmek adına rüzgar tribünleri kurulumunu kısa sürede başlatarak buradan da enerji elde edeceğiz.” Diye konuştu.

YENİ ÜNİVERSİTE VE BELEDİYENİN TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞMESİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi adına yeni bir alanda yapılacak olan belediye hizmet binası için belediye bünyesindeki birimlerin tek çatı altında toplayacak olan kampüs projesini de yakın zamanda hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Beyazgül yeni üniversitenin kurulması için de gereken desteğin ve alanın verileceğini aktardı.

KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ, YENİ OTOGAR

Şanlıurfa’ya yeni bir kültür ve kongre merkezi kazandıracaklarının da müjdesini veren Başkan Beyazgül, otogarın da yeni yerine taşınarak orada hizmet vermeye başlayacağını, şehre yeni otogar kazandıracaklarını kaydetti.

MESLEK GRUPLARINA 7000 DÖNÜMLÜK ALAN TAHSİSİ

Kente yapılacak projelerde her zaman olduğu gibi meslek guruplarını da unutmayan Başkan Beyazgül, Meslek gruplarına 7000 dönümlük alan tahsisi gerçekleştireceklerini belirterek buradaki çalışmaları da bakanımızın ve milletvekillerimizin de destekleriyle meslek guruplarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

BAŞKAN BEYAZGÜL İLE ŞANLIURFA’DA YENİ DÖNEM PROJELERLE GEÇECEK

Kente kazandırılacak projeleri lansman toplantısıyla sunum eşliğinde kamuoyuna aktaran Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa’ya millet kütüphanesi yapılacak. Karakoyun Mahallesi 1. Etap 374 konutun temeli atılacak. Şehitlik, Hızmalı ve Atatürk Mahallesi kentsel dönüşüm alanı2. Ve 3. Etabına başlanacak. Kuzey Şehir Konut Projesi 1. Etap Devam ediyor. 2. Etap 2200 konutun Yapımına Başlanacak. Fuar alanı katlı kavşağı projesi hayata geçirilecek. Yeni üst geçitler yapılacak. 200 adet yeni otobüs alımıyla ulaşımda konfor artacak. Şehir hastanesi bölgesinde katlı kavşaklar hayata geçirilecek. Şehir hastanesi önü 50 metrelik yol ulaşıma açılacak. Aşık – Öğütçü otoban köprülü kavşağı şehre kazandırılacak. Azerbaycan Bulvarı – Kuzeyşehir 50 metrelik bağlantı yolu yapılacak. Azerbaycan Bulvarı – Bozova Çevre yolu bağlantısı yapılacak. Germuş – Ulubağ Mardin Yolu kavşağı birleştirilecek. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı genişletilecek. Kırsalda kalıcı ve sürdürülebilir sıcak asfalt uygulamalarına hız kesmeden devam edeceğiz. Karakoyun Deresi Güney Yolunu 25 Metre Bandına Çıkartacağız. Akabe Gençlik Parkı, Yaylak Mesire Alanı, Ceylanpınar Mevlana Parkı, Çatak Mesire Alanı, Karaköprü Güllübağ Parkı, Karaköprü Seyrantepe Parkı, Yaslıca orman parkı, Yenice Vadi Parkı,

Halil’ür Rahman Kent Ormanı, Büyükşehir Millet Bahçesi, Karaköprü Bölge Parkı, Viranşehir Sulutepe Mesire Alanı, Halfeti Argıl Mesire Alanı, Ay Yapı Bölge Parkı, Hobi bahçesi 2. Etap Esentepe seyir Parkı projesini Hayata geçireceğiz. Büyükşehir Millet Bahçesi Projesini Şehrimize Kazandıracağız. Halil’ür Rahman Kent Ormanı Projesini Şehrimize Kazandıracağız. Çevikkuvvet Millet Bahçesi Projesini Hayata Geçireceğiz. Bisiklet yollarını çoğaltacağız ilk etapta 5000 bisiklet gençlerimize hediye edeceğiz. Hobi bahçesi 2. Etap projesini hayata geçireceğiz. Her ilçemize kent meydanı kazandıracağız. Çatak bungalov tesisleri 2. Etap şehrimize kazandıracağız. Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi Tamamlanacak. Eski sanayi 2. etap 1. bölüm inşaat çalışmalarını başlatacağız. Alibaba Kentsel dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Paşabağı kentsel dönüşüm alanı 57 bin dönümlük alanın inşasına başlayacağız. Tarım alanlarının korunması için alternatif yeni yerleşim alanı inşa edeceğiz. Birecik yeni sebze ve meyve hali yapacağız. Üretim paketleme ve markalaşma için fabrika kuracağız. Dezavantajlı vatandaşlarımıza geçici misafirhane desteği vereceğiz. Tarihi Şanlıurfa surlarını gün yüzüne çıkaracağız. 11 Nisan ve tarih panorama müzesi kuracağız. İslam âlimleri panorama bilgilendirme merkezimizi hayata geçireceğiz. Yıldız Meydanı Haşimiye Meydanı arasını turizm adasına dönüştüreceğiz. Kalkan – Balıklıgöl Platosu arasında kalan 137 tarihi mağarayı kültür vadisi haline getireceğiz. Yöresel ara sıcak yemeklerimiz için yeni üretim tesisleri kuracağız. Harran’da astronomi şenlikleri düzenleyeceğiz. Bozova bungalov evlerde gençlik kampı projesini başlatacağız. Çarmelik kırsal yaşam tarım müzesinde çiftçi eğitimine başlayacağız. Şanlıurfa’mıza yeni sanat sokakları kazandıracağız. Haleplibahçe -Yakubiye Turizm Gelişme Alanı Olarak Şehrimize Kazandıracağız. Karacadağ kayak merkezine bungalov evler kazandıracağız. Halfeti Ve Bozova ilçelerimizde kentsel tasarım projesini etaplar halinde Şanlıurfa’mıza kazandıracağız. Yem bitkileri üretimi ve desteğini arttırarak devam ettireceğiz. İhtiyaç sahibi çiftçilerimize buğday, mısır, pamuk, arpa ve tohum desteği vereceğiz. Yılda 3 milyon fide üretimi yapıp halkımıza hibe edeceğiz. ŞATEM Şanlıurfa akıllı tarım eğitim merkezinde uygulama sahası yapacağız. Uzay tarımı ve yeni nesil tarım alanları kuracağız. Birecik’te Şabut Balığı üretim tesisi kuracağız. Ata tohumların gelecek nesillere aktarılması için tohum bankası kuracağız. Sıfır atık koordinasyon merkezi kuracağız. Lunaparkımızı Şanlıurfa’mıza kazandıracağız. Gençlerimiz için kitap kafe merkezleri yapacağız ve ücretsiz çorba ikram edeceğiz. Gençlerimize kamp ve gençlik merkezi yapacağız. Gençlerimize GO-KART pisti yapacağız. Çocuk kütüphaneleri yapacağız, çocuk köyü kuracağız. Şanlıurfa merkezde tam donanımlı futbol tesisi yapımına başlayacağız. İlçelerimizde gençlik merkezlerimizi yaygınlaştıracağız. Şanlıurfa merkezde kapalı yarı olimpik yüzme havuzlarını arttıracağız. Büyük parklarımıza satranç evleri kazandıracağız. Kütüphanemizin olmadığı ilçemiz kalmayacak, Şanlıurfa merkezde okçuluk sporunu destekleyeceğiz, ilçelerimizde sentetik futbol sahası sayılarını arttıracağız, çocuklarımız için kreş sınıfı projelerimizi hayata geçireceğiz gece çalışan ailelerimizin çocukları için gece kreşleri açacağız, akademik destek merkezlerimizin sayılarını arttıracağız, “kadınız biz” adlı web sitesi kurulumu yapılıp kadınlarımıza her konuda destek sağlayacağız, çocuk meclisi oluşturacağız, atletizm stadı yapacağız, sporcu fabrikası kuracağız, ilçelerimize 6 adet spor antrenman salonları kazandırmaya devam edeceğiz, Viranşehir Ceylanpınar entegre katı atık tesisini şehrimize kazandıracağız, merkezde yeni entegre atık tesisi yapacağız, tıbbi atık sterilizasyon tesisini modernize edeceğiz, iklim değişikliği eylem planını hayata geçireceğiz, bitkisel atıklardan pelet üretim tesisi yapacağız, atık suların (gri su) peyzaj alanlarında kullanılması projesini şehrimize kazandıracağız, şehrimizde kömür kullanılan mahallelerde doğal gaz dönüşümünü destekleyerek şehrin hava kalitesini iyileştireceğiz, Bozova guergh (kurtboğan) yetiştirme merkezi projesi hazırlandı yapımına başlayacağız, Viranşehir ilçesi kanalizasyon şebekesi atık su arıtma tesisi yatırımlarımıza devam edeceğiz, 25.560 m3/gün kapasiteli birecik atıksu arıtma tesisi projesi şehrimize kazandıracağız, 37.183 m3/gün kapasiteli Suruç atıksu arıtma tesisi projesi ilçemize kazandıracağız, 65.679 m3 kapasiteli Viranşehir atıksu arıtma tesisi projesi ilçemize kazandıracağız, 31 km uzunluğundaki Halfeti kanalizasyon şebeke hattımızı yenileyeceğiz, 43 km uzunluğunda Bozova kanalizasyon şebeke hattımızı yenileyeceğiz, 54 km uzunluğunda Halfeti içmesuyu şebeke hattımızı yenileyeceğiz, 5,5 km isale hattı 3 tane depo 4 adet kuzeyşehir bölgemize içmesuyu merkezleri ve depolar yapacağız, 45 km uzunluğunda bozova içmesuyu şebeke hattımızı yenilyeceğiz, viranşehir’de atık aktarma istasyonu yapacağız, haşimiye meydanı projesini hayata geçireceğiz, atlılar evi restorasyonunu tamamlayıp şehrimize sosyal tesis olarak kazandıracağız,” sözlerine yer verdi.

Yeni dönemde projelerin sayısını artırarak daha güçlü bir şekilde yola devam edeceklerini vurgulayan Başkan Beyazgül bir vatandaşımız çıkacak bu uygulama yapılmalı diyecek o düşünce bizim projemiz olacak ve hayata geçecek ifadelerine yer verdi. Proje Lansman toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dinamobet
1xbet
nakitbahis
ngsbahis
bahigo
onwin
paribahis
perabet
piabet
pinup
pulibet
redwin
sahabet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
piabet
pulibet
sahabet
bahigo
limanbet
makrobet
mariobet
meritking
mobilbahis
mostbet
cratosslot
sekabet
dinamobet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
bahigo
onwin
bahigo
betcup
matbet
mariobet
mariobet
setrabet giriş
supertotobet giriş
tarafbet giriş
tipobet giriş
tulipbet giriş
tümbet giriş
vdcasino giriş
winxbet giriş
betpark
betroad
bets10
bettilt
betvole
casibom
casinomaxi
casinoper
dinamobet
grandpashabet
goldenbahis
holiganbet
hovardabet
imajbet
interbahis
jojobet
asyabahis
bahsegel giriş
bahsegel giriş
casibom giriş
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
superbetin
sekabet giriş
baymavi
bahsegel
betonred
betmatik
betlike
setrabet
slotbar
superbahis
timebet
tipobet
tumbet
vdcasino
vevobahis
bahiscom
casibom giriş
lidyabet giriş
lidyabet
jojobet
betmarlo giriş
marsbahis giriş
betcup giriş
bets10
Asyabahis
betmoon
betnano
betkom
betine
bet
betebet
nakitbahis
mrbahis
mostbet
mobilbahis
milosbet
meritking
milanobet
matbet
markajbet
matadorbet
lordbahis
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
superbet
tarafbet
tipobet
tulipbet
tumbet
winxbet
neyine
noktabet
norabahis
oleybet
onbahis
onwin
orisbet
padisahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
pokerbeta
polobet
pusulabet
redwin
kralbet
ligobet
mariobet
limanbet
limanbet
matadorbet
matbet
meritking
milanobet
milosbet
mostbet
mrbahis
nakitbahis
extrabet
gobahis
gorabet
hilbet
ikimisli
Abdulla62630105
jetbahis
jojobet
klasbahis
betpark
betpas
betper
interbahis
goldenbahis
betcup
slotbar
asyabahis
xslot
restbet
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
supertotobet
superbet
tipobet
tarafbet
tulipbet
tumbet
winxbet
vdcasino
extrabet
favoribahis
favorisen
gobahis
gorabet
grandpashabet
hilbet
ikimisli
imajbet
intobet
jasminbet
jetbahis
jojobet
klasbahis
betorspin
betpark
betpas
betper
betroad
betsat
elexbet
avcılar escort
esenyurt escort
bahçeşehir escort
beylikdüzü escort
bakırköy escort
halkalı escort
şirinevler escort
şişli escort
istanbul escort
esenyurt escort
avcılar escort
tarafbet
betist giriş
showbet
xslot giriş
favorislot
barn festival
pragmatic slot oyunları
radissonbet
egt oyna
betmarlo
floating dragon oyna
bonus hunt" rel="dofollow">bonus hunt">bonus hunt
aresbet
tombala oyna
wild wild riches oyna
betibom
dog house megaways
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
wild west gold oyna
markaj giriş
trwin giriş
altıncasino
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
sugar rush oyna
hiperwin
sweet bonanza oyna
diyarbet
diyarbet
mrbahis
favorislot
markaj giriş
trwin
big bass bonanza oyna
gates of olympus oyna
egt oyna
favorislot
markaj giriş
trwin
betingo
bahisbudur
casi pol
casipol giriş
casipol giriş
casipol
casipol
romabet
mrbahis
casipol şikayetvar
casipol giriş
casipol twitter
casipol şikayet
casipol
casipol güncel giriş
casipol güncel
casipol giriş
casipol girişi
Betmarino
Maltcasino
Noktabet
Pokerklas
Klasbahis
Betingo
Avrupabet
Betcio
Pashagaming
Pusulabet
Betexper
Betsmove
Slotbar
Betnano
Galabet
Betexper
Cratossporting
Dumanbet
Elexbet
Favorislot
Gebze Escort
pendik escort